Skip to main content

U nás v okolí

Paseky nad Jizerou, Jizerské hory

Sjezdové a běžecké lyžovaní

Ski areál Paseky nad Jizerou a Pizár

Ski areál Paseky nad Jizerou a Pizár

V tomto areálu máte k dispozici 10 km sjezdových tratí na úctyhodné rozloze, proto mají návštěvníci možnost si vybrat z mnoha druhů terénů od cvičné louky a lehkých tratí po tratě s větší obtížností. Na své si jistě přijdou i snowbordisté.

Od horní stanice se běžkaři mohou vydat na okruh okolo Bílé Skály až k nejkrásnější rozhledně Jizerských hor Štěpánce. Běžecké tratě protínají celé Krkonoše.

Do tohoto areálu se můžete od našeho ubytování dostat přímo na lyžích. Stačí jen nazout lyže a jet.

Cyklistika

Cyklistika

Pro horskou cykloturistiku je v Krkonoších vytyčeno 27 cyklotras a cyklostezek. Hlavní cyklotrasou je Jizersko-Krkonošská magistrála spojující Harrachov a Žacléř (71 km), ostatní tvoří systém okružních i cílových cyklotras vedoucích na zajímavá místa v Krkonoších.

Rájem pro bezpečnou cyklistiku jsou však blízké Jizerské hory.

Turistika, joging, nordic walking

Pěší turistika

Pěší turistika

Pěší turistika má v regionu Krkonoše bohatou tradici a v současnosti tady naleznete takřka tisíc kilometrů značených turistických cest. Bez obav se vydejte na nenáročné horské terény, nebo obtížnější trasy, které vám zaberou i několik dní.

Pěší turistika

Poznávací výlety, tipy na výlety v okolí

  • Krkonošská stezka korunami stromů nabízí jedinečnou kombinaci zážitků. Čeká vás zde pěkná vyhlídka do čtyř světových stran, vzdělávací zastávky, adrenalinová zastavení, úžasný suchý tobogán a navíc neobvyklá možnost nahlédnout ke kořenům stromů. Stezka nabízí zcela novou dimenzi zážitků a je ideálním místem výletu pro celou rodinu.
  • Rozhledna U borovice – Vysoké nad Jizerou. Nově postavená rozhledna nedaleko města Vysoké nad Jizerou. Vystoupejte na ochoz a naskytne se Vám překrásný výhled na Krkonoše.
  • Bozkovské dolomitové jeskyně – Bozkov u Semil

Sport a zábava

Pěší turistika
  • Vertical park v Harrachově a Kořenově je místem jedinečné zábavy. Čeká tu na vás lanové centrum, outdoorová horolezecká stěna, obří houpačka Big Swing a nechybí ani oblíbená bungee trampolína.
  • Paintball, bobové a sáňkařské dráhy, čtyřkolky a koloběžky, lanové parky, bikeparky a zorbing, snowkiting, vodní sporty... Všechny tyto aktivity si u nás v okolí můžete zkusit.
  • Relaxace – k relaxaci se vám nabízí wellness centra v okolí, či plavecké bazény. Nebo můžete načerpat sílu z krásného venkovského prostředí.